Neverovatno šta je uradio Atletiko, Hetafe dobio u utakmici koja život znači

sreda 24.05.2023.
23:57

Zabava ove večeri u Španiji.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Hetafea pobedili su Betis na "Benito Viljamarinu" sa 0:1 u susretu 36. kola La lige.

Bila je ovo vrlo važna utakmica za oba tima. Betis je želeo da osigura Ligu Evrope za narednu sezonu, a Hetafe nastavak borbe za opstanak.

Domaćin nije uspeo da ispuni svoj cilj, gosti iz predgrađa Madrida jesu i to zahvaljujući golčini glavom koju je postigao Omar Alderete. Sjajna anticipacija i skok posle kornera Luisa Milje za dobre šanse ovog tima kada je reč o opstanku.

Šanse ekipe Manuela Pelegrinija opale su kada je Pecelja bio vrlo neoprezan i grub u završnici kada je srušio Kristijana Portua i bio isključen.

Betis i dalje ima dobru situaciju. Šesti su sa 56 bodova, šest više od Bilbaa, dok je Hetafe sa 38 poena na 16. mestu.

Fudbaleri Atletiko Madrida remizirali su sa Espanjolom na gostovanju u neverovatnoj utakmici (3:3).

Tim Dijega Simeonea je mirno koračao ka trijumfu budući da su imali 0:3 nakon 46 minuta igre golovima Saula Nigeza, Antoana Grizmana i Janika Karaska. Međutim, na neverovatan način Espanjol, ekipa koja je već ispala iz La lige, uspeva da se vrati.

Montes je u 64. minutu doneo nadu navijačima na "Kornelji del prat", ali onda Atletiko prestaje da liči na sebe. Hoselu daje gol iz penala deset minuta kasnije, i tada se sve menja. Gosti su se unervozili i već u jednom od narednih napada Souza poravnava na neverovatnih 3:3! Potpuno luda utakmica.

Samim tim, Atletiko je propustio da se vrati na drugo mesto na tabeli.