Nezapamćeno - Baharov Makabi dao ŠEST golova i ispao!

Ovo je bio meč za anale.

STARSPORT
STARSPORT

Neverovatan meč je večeras odigran u Bakuu, u sklopu drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Makabi iz Haife, koji sa klupe predvodi bivši trener Crvene zvezde Barak Bahar, pobedio je domaći Sabah rezultatom 6:3, ali mu to nije bilo dovoljno da prođe dalje.

U prvom meču je Sabah kao nominalni gost slavio sa 3:0, pa se zbog ukupnih 6:6 pristupilo izvođenju penala, gde je tim iz Azerbejdžana bio bolji sa 3:2 i izborio plasman u sledeću rundu.

Strelci za Makabi u ovoj utakmici bili su Haziza u 17, Pjero u 67. i 90. minutu, Simić u 70, Rafaeolov u 73. i David u 112. minutu.

Pogotke za Sabah dali su Safranko u 47, Paris u 71. i Mikels u 103. minutu.

Od ostalih rezultata u drugom kolu kvalifikacija za LK izdvajamo pobedu Zrinjskog u gostima protiv slovenačkog Brava rezultatom 3:1 i prolaz dalje sa ukupnih 3:2. Osijek je pobedio Levadiju u gostima sa 1:0 i dalje ide sa ukupnih 6:1, a Olimpija iz Ljubljane je Poljskoj pobedila ukrajinsku Polisju Žitomir sa 2:1 i prošla je u treće kolo ukupnim rezultatom 4:1.

Maribor je u Krajovi poražen od Univerzitatee sa 3:2, ali je prošao u treće kolo ukupnim rezultatom 4:3. Njegov sledeći rival je naša Vojvodina.