sreda 22.12.2021.
21:00

Šampion u "teškom kanalu"...

EPA-EFE/JOSE COELHO

Fudbaleri Atletiko Madrida upisali su i četvrti vezani poraz u La Ligi, pošto je večeras Granada slavila kao domaćin nakon preokreta rezultatom 2:1 u zaostalom meču La Lige.

Ovo je najlošija serija u eri Dijega Simeonea, poređenja radi, u celoj prošloj sezoni imali su ukupno četiri poraza, koliko sada imaju u decembru! Atletiku je ovo već peti poraz od početka sezone, Real sada ima 14 bodova više i jasno je da ni Barsa ni Atletiko više nisu kandidati za titulu.

Sve je krenulo savršeno za Atletiko, Lemar je asistirao za Feliksa koji je konačno proradio i pogodio za 0:1.

Ipak, prenost Atletika trajala je svega 15 minuta, jer je Maćis u 17. iskoristio asistenciju Moline za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Upravo je Molina nakon asistencije, u 61. minutu iskoristio asistenciju Luisa Suareza, ali Granadinog (Kolumbijca) za veliki preokret i 2:1.

Dijego Simeone je odmah reagovao izmenama, uveo je Koreu, Kunju, Ereru i Lodija, za totalnu ofanzivu. Korea je upravo imao sjajan pokušaj, ali je  bio neprecizan.

Granada je uspela da sačuva prednost i sada sa 22 boda zauzima 12. poziciju.