Nezaustavljivi Inter tim sa najboljom formom u Evropi, promenio se sudija, ali to lideru ne smeta!

Autor: Lazar Nikolić
nedelja 25.02.2024.
20:02

Gaze ka tituli.

EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Fudbaleri Intera savladali su Leće kao gosti sa ubedljivih 4:0 u meču 26. kola italijiankse Serije A.

Interu je ovo deseta uzastopna pobeda u svim takmičenjima, po čemu su ekipa sa najboljom formom u Evropi i sve su bliži osvajanju "skudeta", jer su lideri Serije A sa 66 bodova, devet više u odnosu na prvog pratioca Juventus, a uz to imaju i utakmicu manje u odnosu na "staru damu".

Poveli su "neroazuri" u 15. minutu kada je Aslani sjajnim pasom uposlio Lautara Martineza, a argentinski napadač rutinski pogodio mrežu Lećea.

Prednost tima Simonea Inzagija udvostručio je Davide Fratezi koji je golom krunisao sjajnu akciju i asistenciju Aleksisa Sančeza u 54. minutu.

Samo dva minuta kasnije Fratezi se našao u ulozi asistenta, a svoj drugi gol na meču postigao je prvi strelac lige Martinez.

Konačan rezultat postavio je štoper Intera Stefan de Fraj u 68. minutu posle kornera i centaršuta Federika Dimarka.

Zanimljivo, na poluvremenu je došlo do izmene prvog i četvrtog sudije. Baroni je preuzeo pištaljku od Doverija, koji je zauzeo njegovo mesto kraj aut-linije.