Ni igrač više u vaterpolo uslovima nije pomogao Selti pred dolazak u Beograd

Autor: Nemanja Janošev
nedelja 25.01.2026.
20:35
Izvor: Sportske.net

Poljuljana Selta stiže u Beograd! Čudesni Mikel Ojarzabal obezbedio tri boda

EPA/Javier Etxezarreta
EPA/Javier Etxezarreta

Povezane vesti

Fudbaleri Selte poraženi su od Real Sosijedada na "Reale areni" rezultatom 2:1 u meču 21. kola La lige.

Natopljen teren "Reale arene", kiša koja je lila kao iz kabla i eklaktična atmosfera tokom čitavog meča. Navijači domaćeg tima su prvo napadali, a potom se branili zajedno sa ekipom, da bi opet dali daha svom timu u ofanzivi, onda kada nije izgledalo da će tako biti.

Promešao je malo karte Hidalgo Martines pred dolazak u Beograd. Spustio je Uga Alvaresa u vezni red, El Abdelaui je igrao na desnom krilu, dok je manje-više očekivano na klupi ostavio Jaga Aspasa i najboljeg strelca Borhu Iglesijasa čija je uloga uglavnom da ulazi kao "džoker". 

Počelo je dosta loše po Seltu pošto je Mikel Ojarzabal poslao projektil u mrežu nemoćnog Jonuta Radua u 17. minutu. Svemu je prethodila nepažnja Ilaiša Moribe na sredini kada je prelako pao u duelu sa Benjatom Turijentesom, a ovaj poslužio modernu legendu i svog kapitena za vođstvo 1:0.

Selta je od tog momenta želela poravnanje, ali je bilo dosta teško da priprete Aleksu Remiru. Mnogo im je olakšao posao svojim nepromišljenim startom Duje Ćaleta-Car. Otvoreni đon hrvatskog štopera na sredini terena i isključenje u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. 

Od tog momenta se Sosijedad branio kao da im život zavisi od toga. Uveo je Martines Oskara Mingesu na startu nastavka, a desetak minuta kasnije i "matorce" Borhu Iglesijasa i Jaga Aspasa.

Mnogo centaršuteva i pokušaja urodilo je plodom u 72. minutu kada je Borha Iglesijas iskoristio odbitak posle šuta Serhija Kareire. Još jednom je rezervista dao gol za tim sa "Balaidosa". Zanimljivo, od 29 golova Selte u La ligi, 12 su dali fudbaleri koji su ulazili sa klupe.

Međutim, već tri minuta kasnije, neponovljivi Mikel Ojarzabal u nedostatku rešenja u kontri pali po lopti i još jednom, na sličan način, matira Jonuta Radua za 2:1.

U dubokoj nadoknadi su sa penala golom Brajsa Mendesa koji je igrao u Galiciji svojevremeno - završili posao.

Standings provided by Sofascore

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke