Nica igrala fudbal, Pari Sen Žermen davao golove - prestonica slavi Mesija i Donarumu!

subota 08.04.2023.
22:59

Na iskustvo i individualni kvalitet, uz malo sreće...

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su kao gosti ekipu Nice rezultatom 2:0 u okviru 30. kola francuske Lige 1.

"Sveci" su večeras na Azurnoj obali odigrali tek onoliko koliko im je bilo potrebno za trijumf.

Ekipa Kristofa Galtijea povela je u 26. minutu kada je posle prodora Mendeša po levoj strani mrežu zatresao Leo Mesi, nakon čega su na drugoj strani šanse propuštali Pepe i Mofi čije je udarce krotio Donaruma.

Domaćin je nastavio sa opasnim napadima i u drugom poluvremenu, Dante je pogodio prečku, Pepe Donarumu, dok je pokušao i Todibo.

Kazna je stigla u 76. minutu, korner Mesija sa leve strane je u gol pretvorio Serhio Ramos koji je bio najviši u skoku.

Mogao je PSŽ na kraju i do ubedljivijeg trijumfa, ali se Mbape propisno obrukao u drugom minutu nadoknade kada je promašio gol sa manje od 10 metara iz izgledne pozicije.

Donaruma je na kraju sakupio sedam odbrana, pa je Pari Sen Žermen tako u Nici osvojio svoj 69. bod i nalazi se na vrhu Lige 1, dok je Nica osma sa 45.