Mogu i sa desetoricom

twitter
twitter

Fudbaleri Nice ostali su na vrhu francuske Lige 1.

Nica je u poslednjoj utakmici 11. kola šampiona Francuske na svojoj "Alijan rivijeri" savladala Ren sa 2:0, i tako nastavila sjajan niz rezultata.

Poveo je domaćin u poslednjem minutu prvog dela. Hičam Budaui je uputio centaršut sa desne strane, očajno su reagovali defanzivci Rena, što je iskoristio Žeremi Boga i postigao pogodak za Nicu.

Stvari su se za doamaćine zakomplikovale u 74. minutu kada je crveni karton pokazan vezisti Jusufu Endajišimaju nakon izuzetno oštrog starta.

Ipak, i sa igračem manje Nica nije imala problema. Gol za 2:0 postigao je rezervista Sofijan Diop tri minuta pre kraja iz slobodnog udarca. Pre toga je crveni karton zaradio defanzivac gostiju Varmed Omari.

Srpski internacionalac Nemanja Matić odigrao je dobru utakmicu za Ren, ali njegova partija nije bila dovoljna gostima da izbegnu poraz večeras.