Nije finale Mundijala, ali jeste spektakl - "arhitekta" De Brujne nacrtao trijumf Sitija nad Liverpulom!

četvrtak 22.12.2022.
22:53

"Građani" u četvrtfinalu Liga kupa Engleske.

EPA-EFE/Adam Vaughan

Sjajan meč videli smo u Mančesteru gde je Siti večeras savladao Liverpul rezultatom 3:2 i tako se plasirao u četvrtfinale Liga kupa Engleske.

"Građani" su nametnuli ritam od samog početka meča i posle prilike Erlinga Halanda zasluženo stigli i do gola koji je postigao upravo reprezentativac Norveške u 10. minutu posle odličnog centaršuta De Brujnea.

Na odgovor Liverpula čekalo se deset minuta, toliko je bilo potrebno Fabiju Karvalju da akciju po desnoj strani kruniše izjednačujućim pogotkom.

Početak drugog poluvremena bio je još spektakularniji.

Tek dva minuta po izlasku na teren, Rijad Marez je u prijemu izbacio svog čuvara i zatresao mrežu Kalahera, ali "redsi" su imali spreman odgovor već u narednom napadu.

Sevnula je kontra, Nunjez je probio i dodao ka Mohamedu Salahu kojem nije bilo teško da matira Ortegu.

Detalj koji je odlučio pobednika dogodio se u 58. minutu, sjajno je De Brujne pronašao Nejtana Akea koji je glavom postigao treći pogodak svoje ekipe.

Krenuo je Liverpul na sve ili ništa od tog trenutka, ali osim pokušaja Nunjeza nije mogao da ozbiljnije zapreti golu domaćina koji je tako uspeo da eliminiše rivala u borbi za trofej.