nedelja 17.12.2023.
14:54

Nastavlja se brutalna sezona Bresta.

Stade Brestois

Fudbaleri Bresta savladali su Nant na stadionu "Bužoar" sa 0:2 (0:0) u meču 16. kola Lige 1.

Njihova realnost je večita borba za opstanak, eventualno sigurno mesto na sredini tabele, ali ova sezona je drugačija od ostalih. Ove sezone, Brest pravi probleme većini rivala sa kojima se sastane.

Tako je bilo i u Nantu, gde "kanarinci" uprkos brojnim šansama nisu uspeli da savladaju sjajnog Marka Bizoa na golu Bresta, dok je gost u roku od osam minuta rešio pitanje pobednika. Predivan pogodak postigao je Ugo Manjeti posle lopte Romana del Kastilja u 49. minutu, a u 57. je Stiven Munije iskoristio nesrećan odbitak od tela Pedra Krivelje i smestio loptu iza leđa Albana Lafonta.

Imao je Nant svoje prilike do kraja duela, ali kao što rekosmo, Marko Bizo je bio maestralan.

Tako je Brest, barem na kratko, došao do četvrte pozicije i mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Nadaće se porazu Lila od Pari Sen Žermena što je izgledno, te bi u tom slučaju ostali na aktuelnom mestu.