Nikad viđeno - Golman Crne Gore večeras branio u bosanskom derbiju!

sreda 18.10.2023.
21:15

Nije prošlo ni 24 sata od meča u Beogradu.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Oktobarski ciklus u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo je završen sinoć, a u Bosni i Hercegovini već danas se igrao zaostali meč drugog kola Premijer lige i derbi između banjalučkog Borca i Sarajeva.

Ovaj duel je bio posebno interesantan zbog jednog nesvakidašnjeg podatka. Naime, na golu ekipe iz Banjaluke bio je golman crnogorske reprezentacije Milan Mijatović, koji je sinoć branio na utakmici protiv Srbije u Beogradu (3:1 za Srbiju).

Mediji u Bosni i Hercegovini veličaju ovaj potez crnogorskog čuvara mreže, koji je verovatno na svoju inicijativu večeras bio na terenu, manje od 24 sata pošto je branio u ključnoj utakmici za odlazak na EURO. Potez, kakav se ne viđa na svetskim terenima.

Mijatović je letos iz saudijskog Al-Adalaha stigao u Borac.

Ovaj susret je inače završen rezultatom 1:1, a Borac je do boda stigao golom Kvržića u 95. minutu. Ranije je Mijatovića savladao igrač Sarajeva Hasić u 68. minutu.

Borac je lider na tabeli sa 25 bodova iz devet mečeva. Aktuelni šampion Zrinjski ima 21 bod, dok je Sarajevo na trećem mestu sa 20 bodova.