Niku Vilijamsu nije išlo, stariji brat pogurao Bilbao protiv "srpske kolonije" u predgrađu Madrida!

četvrtak 19.09.2024.
20:58

Fudbaleri Atletika iz Bilbaoa savladali su kao gosti ekipu Leganesa rezultatom 2:0 u okviru sedmog kola španske Primere.

EPA-EFE/SERGIO PEREZ

Mučili su se Baski duže od sat vremena u predgrađu Madrida ne bi li upisali tri boda, ali su u poslednjih pola sata utakmice uspeli da slome otpor novajlije u Primeri.

Tome je verovatno doprinela i odluka Ernestea Valverdea da u veoma kratkom roku izvrši svih pet izmena, među kojima je bio i reprezentativac Španije Niko Vilijams.

Atletik je poveo u 65. minutu posle asistencije rezerviste Guruzete koju je u gol pretvorio Vivijan, a trijumf je overio Nikov stariji brat Injaki pogotkom u 75. minutu.

Injaki je tako večeras postigao gol u svakoj od svojih 11 sezona koliko nastupa za prvi tim "lavova"...

Upravo je on "pobegao" srpskom internacionalcu Matiji Nastasiću koji je odigrao čitav meč za Leganes, Darko Brašanac je na terenu proveo 72 minuta, dok je Marko Dmitrović meč posmatrao sa klupe.