subota 01.10.2022.
20:32

Ljorente i Morata presudili domaćinu.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

U derbiju sedmog kola španske Primere, fudbaleri madridskog Atletika savladali su kao gosti Sevilju rezultatom 2:0.

Četa Dijega Simeonea zasluženo je stigla do trijumfa na Sančes Pishuanu protiv indisponiranog domaćina, a trijumf je mogao biti i ubedljiviji.

Sredinom prvog poluvremena dogodio se peh za Sevilju, povređeni Rekik je morao da napusti teren, a praktično već u sledećem minutu usledio je hladan tuš za domaće navijače.

Markos Ljorente iskoristio je grešku u odbrani Sevilje i nakon dodavanja Kikea uspeo da zatrese mrežu Bonoa u 29. minutu igre.

U nastavku smo videli nešto mirniju igru, slično je počelo i u drugom poluvremenu, da bi u 57. minutu Alvaro Morata uspeo da se prišunja odbrani Sevilje i preciznom završnicom duplira prednost "jorgandžija".

Bilo je ovo loše veče i za reprezentativca Srbije Nemanju Gudelja koji je zaigrao od prvog minuta na poziciji centralnog veziste, ali osim žutog kartona nije imao preveliki uticaj na igru svog tima.

Ovom pobedom, Atletiko se popeo ne peto mesto Primere sa 13 bodova, dok je Sevilja 16. sa svega pet.