sreda 04.03.2020.
22:49

Agonija Ajaksa se nastavlja.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Fudbaleri Ajaksa su ponovo razočarali, nakon eliminacije iz Lige šampiona, pa Lige Evrope, večeras su ispali i iz Kupa Holandije!

Utreht je poput AZ Alkmara pre tri dana, uzeo meru gostima iz Amsterdama i zasluženo slavio rezultatom 2:0 (1:0).

Strelci za Utreht bili su Van de Strek u 33. minutu i Gustafson u 65. iz penala.

Za gostujući tim, ponovo je svih 90 minuta igrao Dušan Tadić, Erik ten Hag je izveo jak sastav, pošto su Srbinu pomagali i Hakim Zijeh i Kvinsi Promes, te iz pozadine Van de Bek, ali Ajaks se očigledno nalazi u ogronoj krizi.

Pokušavali su Duća i drugovi, imali su preko 70% poseda u svojim nogama, devet udaraca ka golu, ali su ponovo razočarali.

Ajaksu preostaje još jedino da se bori za odbranu titule u Erediviziji, kojom bi eventualno ublažili bolnu sezonu i razočarenja u tri takmičenja.

Utreht će u finalu 19. aprila igrati protiv pobednika meča Fejenord - Breda, koji je na programu u četvrtak.