Ništa od Lajpcigovog het-trika u Kupu Nemačke, Volfsburg pokazao kako sa "bikovima"!

Autor: Lazar Nikolić
utorak 31.10.2023.
19:58

Zvezda je imala šta da vidi.

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Dvostruki uzastopni šosvajač Kupa Nemačke, ekipa Lajpciga, ispala je već u drugom kolu ovogodišnjeg izdanja najmasovnijeg takmičenja u zemlji.

Lajpcig je kao gost poražen od Volfsburga rezultatom 1:0.

Domaći su stigli do prvog i jedinog pogotka na meču u 14. minutu kada je Portugalac Tijago Tomas sjajnom loptom iza leđa odbrane Lajpciga proigrao Vaclava Černija, a Čeh smestio loptu iza golmana gostiju Gulaščija.

Blizu izjednačenja tim Marka Rozea bio je u 48. minutu kada je lopta posle udarca levog beka Rauma okrznula jednog od defanzivaca Volfsburga i završila na statitivi.

Osam minuta kasnije napadač gostiju Jusuf Poulsen nesmotreno je startovao nad vezistom "vukova" Svanbergom i zaradio drugi žuti karton, zbog koje je morao put svlačionice.

Do kraja utakmice domaći su iskoristili prednost igrača više i sačuvali prednost za plasman u narednu rundu.

U još jednom bundesligaškom duelu Štutgart je golom napadača Deniza Undava u 45. minutu savladao Union Berlin sa 1:0.

Niželigaš Homburg napravio je iznenađenje i rezultatom 2:1 eliminisao člana "Cvajte" Grojter Firt.