Ništa od novog čuda četvrtoligaša, Ren u polufinalu Kupa Francuske!

četvrtak 29.02.2024.
22:38

Dobro je Lepuj i dogurao...

Stade Rennais F.C.

Fudbaleri Rena plasirali su se večeras u polufinale Kupa Francuske pošto su kao gosti savladali ekipu Lepuja rezultatom 3:1.

Četvrtoligaš je u dosadašnjem toku najmasovnijeg francuskog fudbalskog takmičenja bio najveće iznenađenje, međutim nije mogao do još jednog podviga.

Ren je poveo u devetom minutu golom Artura Teatea, da bi posle nepuna četiri minuta igre u drugom poluvremenu Bendžaman Borižo sa penala udvostručio prednost prvoligaša.

Lepuj je u 61. minutu smanjio zaostatak golom Brajana Adinanija nakon čega je krenuo na sve ili ništa, međutim nije uspeo meč uvede u dramatičnu završnicu.

Sve dileme oko pitanja pobednika otklonio je Borižo svojim drugim golom u 82. minutu susreta.

Pre Rena, plasman u polufinale Kupa Francuske obezbedili su Valensijen i Lion, dok će se za to mesto boriti i Pari Sen Žermen i Nica,