Nisu više klinci – Odegard i Rašford, konačno svetska klasa!
Napredovali su do vrha svojih mogućnosti, u nedelju nas čeka spektakl!
.jpg?s=0063eeb0ccd143fd084f46d1cea06adc&w=680&h=420&fm=webp)
Povezane vesti
Užasna vest za Totenhem, Medison već završio sezonu
Parti na sudu zbog optužbi za silovanje, Viljareal rešio da se "kocka"
Festival fudbala na "Enfildu", Liverpul i u drugom meču nadigrao Bilbao, Ekitike leti, ali Gakpo razbija!
Redsi u transu, Bilbao dobio poker golova, nova zvezda je rođena - "Enfild" video svog Jamala!
Za mnoge koji su odrastali devedesetih godina prošlog veka, pa i početkom 21. veka, teško da ima većeg derbija od utakmice Arsenala i Mančester junajteda u Engleskoj.
Od dolaska finansijskih giganata u Premijer ligu, dosta kasnije i povratka Liverpula na mesto gde pripada, Arsenal i Junajted su slabili iz godine u godinu i činilo se da su u prethodne 2-3 otišli prilično nisko u odnosu na početak milenijuma, izgledali su "zakržljalo", daleko od očekivanja njihovih navijača. Zamerali su mnogi jednima i drugima kako nemaju igrača svetske klase, ali čini se da postoji nagoveštaj lepših dana.
Ove sezone potpuno drugačija situacija.
Arsenal je vodeći tim na tabeli i čini se da nema nameru da stane, igraju moderno, konkretni su pred protivničkim golom, mnogi "klinci" su sazreli i sve podseća na sezonu koja bi mogla da bude ona koja će ih vinuti u visine. Poslednju titulu fudbaleri Arsenala su osvojili kada je Bukajo Saka imao nepune tri godine.
Kao prirodni vođa na terenu izdvojio se jedan od gore pomenutih "klinaca" - Martin Odegard.
Najbolji igrač novembra i decembra meseca u Premijer ligi nastavlja da briljira i u januaru, prava je napast za protivnike zbog svoje briljantne tehnike za koju će pojedini navijači Arsenala reći da podseća i na Denisa Bergkampa. Neizostavno je reći koliko Norvežanin ima dobar prijem lopte, viziju, koliko je kreativan, dovoljno da ga "tobdžije" idealizuju i porede sa legendarnim holandskim fudbalerom koji ima i statuu ispred "Emirata" i koji je osvojio tri titule sa Arsenalom.
Čini se da je upravo on nešto veliko što bi moglo da se desi Arsenalu, dobio je kapitensku traku, jednostavno, fudbaler svetske klase kojeg dugo nisu videli na "Emiratima".
Drugi ga, pak, porede sa Fabregasom, zbog pozicije i prirode posla, činio je to i svojevremeno Venger koji je za tada 15-godišnjeg Norvežanina istakao da je bilo veoma teško gledati ga kako potpisuje za Real Madrid.
Čak ako ga niste gledali do sada u sezoni, dovoljno je da pročitate izjavu Rija Ferdinanda koji je legenda Mančester junajteda.
"Idem toliko daleko ispred u ovom trenutku, da ću reći da je Odegard moj igrač godine u Premijer ligi", rekao je Ferdinand koji ga je odabrao ispred čoveka koji je postigao 21 gol, njegovog sunarodnika, Erlinga Halanda.
Vodiće svoj tim i protiv Mančester junajteda i imaće veliki plus, neće igrati Kazemiro koji je dobio karton protiv Kristal Palasa, dovoljno za nevericu i nerviranje čitavog tima i Ten Haga.
Junajted će imati svoje adute u ovom meču, a ako gledamo formu čitave sezone, nesumnjivo izdvajamo Markusa Rašforda. Još jedan od sazrelih "klinaca" i igrača koji su u punoj formi, pa iako imaju loš dan (kao onda protiv Kristal Palasa kada je izgubio gomilu lopti), desi se da napravi ključni pas, kao onaj kod gola Bruna Fernandeša, kada je maestralno pronašao asistenta Eriksena.

Erik Ten Hag mu je dao odrešene ruke, ima daleko više prostora i vraća mu na sjajan način, a ono što je istina, jeste da upravo od njega mnogo toga zavisi. Kada Markus Rašford ne igra na najvišem nivou, kao protiv Palasa ili Aston Vile, ekipa ne pobeđuje. Može biti veliki adut protiv Arsenala što je dokazao i onomad kada je postigao dva gola i dodao jednu asistenciju baš u prvom derbiju ova dva tima ove sezone. Tada je igrao u samom špicu, nemojte se iznenaditi ako bude počeo na istoj poziciji i ovoga puta jer će definitivno biti pomeranja usled neigranja Kazemira koji, zanimljivo, nije počeo prvi duel ova dva tima, već je ušao tek u drugom poluvremenu.
Činjenica je da je Rašford pet puta produktivniji igrač nego što je bio slučaj kod Ralfa Rangnika, kao i da nikada tokom karijere nije imao tako dobar odnos minuta na terenu i postignutih golova, pa stoji podatak da mu izuzetno prijaju holandski treneri.
Benefite vidimo kod Rašforda i od odlaska Kristijana Ronalda.
Ten Haga treba da raduje forma Van Bisake, Bruna Fernandeša, pa i Entonija koji je konstantno opasan sa loptom u nogama. Novo pojačanje Veghorst je pokazao da može biti bitan faktor u vazdušnim duelima, ali ekipa se još uvek nije navikla na njegovo prisustvo, pa se čini u ovom trenutku da bi Brazilac Gabrijel mogao bez problema da ga zaustavi u nedelju.
Nesumnjivo da je Arsenal blagi favorit, forma to dokazuje, čak i u meču protiv Njukasla su više zaslužili pobedu, a činjenica je i da ova ekipa igra dobro u jakim mečevima. Postižu veliki broj golova i to neretko u prvih 20-ak minuta meča, a tim Erika Ten Haga bi mogao da bude u prednosti ako posle prvih 45 minuta bude nerešeno jer bi mladi tim Arsenala mogao da bude pod sve većim pritiskom. Sa druge strane, dokazali su da znaju da se nose sa njim, podseća sve nekako na onu Lesterovu sezonu kada se iz kola u kolo govorilo kako će pasti, ali se to nije dogodilo.
Hoće li sad?
Možda je dobra kombinacija za ovaj susret 1x i 2-3 gola, AdmiralBet vam za to daje kvotu 2,70!
0 Komentara