subota 11.02.2023.
20:34

Treći vezani remi Njukasla.

@afcbournemouth/Twitter

Fudbaleri Bornmuta i Njukasla podelili su bodove odigravši 1:1 na "Vitalitiju" u 23. kolu Premijer lige.

Mogao je Bornmut do velika tri boda u svojoj bici za opstanak, ali Kiran Tripije se nije dao prevariti kao ostatak ekipe Njukasla i morali su da se zadovolje remijem.

Možda je Njukasl stigao na "Vitaliti" kao veliki favorit, ali Bornmut se pokazao kao tvrd orah. Poveli su domaći u 30. minutu preko Senesija koji je ispratio "preglavanje" Utare nakon kornera. Italijan je izbegao ofsajd i na drugoj stativi se našao na pravom mestu u pravo vreme.

Uspeo je tim Edija Haua da izjednači u finišu prvog poluvremena. Sen Maksimen je karakteristično sebi imao nekoliko driblinga kod leve aut-linije. Sačuvao je loptu koja je u kasnijem toku akcije, posle udarca Longstafa došla do Almirona i Meksikanac ne greši kao svoj saigrač i matira Neta.

To je bio konačan rezultat susreta iako je, kako rekosmo, Bornmut mogao do sva tri boda posle očajne reakcije defanzivaca Njukasla koju je ispravio Kiran Tripije na gol-liniji.

Tako je Bornmut došao do 18. boda, dok je Njukasl na 4. mestu sa trećim vezanim remijem.