petak 27.11.2020.
23:00

Ako je za utehu Luka Milivojević se vraća već u narednom meču.

Beta/Michael Regan/Pool via AP

Fudbaleri Njukasla stigli su do velike pobede na gostovanjuKristal Palasu 2:0 golovima u završnim trenucima uvodnog meča 10.kola Premijer lige.

Domaći tim, koji je okončao mesec suspenzije kapitena Luke Milivojevića, držao je posed, ali gosti su bili konkretniji i to im se isplatilo u finišu utakmice.

Na prvi gol se čekalo sve do 88. minuta kada je Kalum Vilson iskoristio asistenciju Žolintona i vrlo hladnokrvno proturio loptu pored nemoćnog Guite.

Samo dva minuta kasnije gosti su potvrdili pobedu, a uloge su ovaj put bile zamenjene.

Vilson je asistirao na isteku regularnog dela igre, a Žolington veštim udarcem levom nogom postigao gol.

Njukasl se ovom pobedom probio do 10. mesta sa istim brojem bodova koliko ima Vulverhempton i Vest Hem, ali uz utakmicu više.

Kristal Palas je ostao na bodu manje uz realnu opasnost da sklizne poziciju niže ukoliko u nedelju Mančester siti opravda ulogu favorita protiv Barnlija.