Nketija je pravi "tobdžija", trostruki strelac u pobedi Arsenala, "Emirejts" ne zna za koronu

utorak 21.12.2021.
22:37

Ubedljiva pobeda Arsenala.

PA-EFE/Facundo Arrizabalaga

Fudbaleri Arsenala ubedljivo su pobedili Sanderlend rezultatom 5:1 i tako se plasirali u polufinale Karabao Liga kupa Engleske.

Uprkos velikim problemima sa koronavirusom na Ostrvu, "Emirejts" je bio prilično pun.

Arsenal je odmah na početku meča pokazao početnu inicijativu. Holding je prvi bio prilici, ali je golman intervenisao. Odmah nakon toga Nketija je pokupi odbitak glavom unutar šesnaesterca i postigao gol za 1:0.

Vodstvo je potvrdio Pepe posle 10 minuta poto je šutirao unutar šesnaesterca.

Sanderlend je do kraja prvog dela meča uspeo da smanji razliku.Broudhed je bio sam ispred golmana i lako poslao loptu u gol.

Po povratku na teren Nketija je pucao unutar kaznenog prostora pokraj desne stative za vodstvo od 3:1.

Svoj treći gol, a četvrti za domaći tim, Nketija je postigao u 58. minutu. Po dodavanju Pepea, do het-trika je stigao petom.

Nije ovo bilo sve. Arsenal je nastavio da opseda gol Sanderlenda, pa je mladi Patino debitovao golom u 91. minutu, odmah po ulasku na teren.