ponedeljak 12.04.2021.
23:11

Bilo je prilika, ali na kraju pobeda bodova.

Beta/Glyn Kirk/Pool via AP

U poslednjoj utakmici 31. kola Premijer lige, Brajton i Everton su večeras odigrali nerešeno, bez golova - 0:0.

Everton je večeras imao priliku da eventualnom pobedom ''preskoči'' Totenhem na tabeli, ali je drugim uzastopnim remijem ipak ostao na osmoj poziciji, sa bodom manje od Murinjovog tima.

S druge strane, Brajton je tokom prvog poluvremena bio konkretniji i opasniji. U prvih pola sata tri dobre prilike propustili su domaći, a najatraktivniji pokušaj imao je Bisuma, koji je u 34. minutu ''makazicama'' poslao loptu zamalo iznad prečke.

I u drugom poluvremenu domaći su ređali prilike preko Modera, Velbeka, Danka, a njihove promašaje je u samom finišu propustio da kazni Ivobi, koji nije uspeo da donese trijumf Evertonu.

Brajton je ovim remijem izbio na petnaestu poziciju sa 33 osvojena boda, što je već sedam više od Fulama, koji je prvi ''ispod crte'' u zoni ispadanja.