Novi šamar za Romu, Specija izbacila "vučicu" iz Kupa!

utorak 19.01.2021.
23:59

Fonsekin tim doživeo drugi težak poraz u roku od četiri dana.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Fudbaleri Rome eliminisani su iz osmine finala Kupa Italije pošto je nakon produžetaka od njih bila bolja ekipa Specije slavivši na Olimpiku 4:2, nakon regularnih 2:2.

Specija je posle 15 minuta imala prednost od 2:0. Gostujući tim je u vođstvo doveo iskusni bugarski napadač Andrej Galabinov već u šestom minutu.

Potpuni nalet gosti su materijalizovali već u 15. minutu kada je iskusni italijanski vezista Rikardo Saponara postigao izvanredan gol posle volej udarca.

Kao što je bilo logično očekivati Roma je uzvratila u nastavku meča, a posle propuštenih šansi Lorenca Pelegrinija i Borhe Majorala, "vučica" je u 43. minutu prepolovila zaostatak pogotkom Pelegrinija sa penala.

U nastavku je Roma nastavila da kidiše, a neverovatnu šansu za izjednačenje propustio je Majoral u 67. minutu.

Nagrada za daleko bolju igru u nastavku stigla je samo šest minuta kasnije kada je na asistenciju Majorala Henrik Mhitarjan sjajno potkopao loptu i izvanredno je poslao u mrežu.

Krenulo se od nule, a neposredno pre produžetaka Specija je propustila šansu da sve reši.

Kao da ovaj trenutak nije bio dovoljan Romi, te je već u drugom minutu produžetka isključen Đanluka Mansini nakon drugog žutog kartona.

U istom minutu i golman Pau Lopez je neoprezno startovao nad rivalom te je zaradio direktan crveni karton.

Roma je morala da se nada prolazu dalje sa dvojicom igrača manje.

U ovakvom konstelaciji snaga držala se 15 minuta sve dok Danijele Verde nije pogodio glavom u 107. minutu.

Konačan rezultat postigao je na minut pre kraja drugog produžetka Saponara novim sjajnim pogotkom.

Roma je tako doživela drugi težak poraz u razmaku od samo četiri dana, a Specija će se u borbi za polufinale susresti protiv Napolija, kojeg je nedavno dobila u prvenstvu.