ponedeljak 05.02.2024.
22:39

Roma ostvarila rutinsku pobedu nad Kaljarijem, Argentinac ostavio sjajan utisak.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Fudbaleri Rome savladali su na domaćem terenu ekipu Kaljarija rezultatom 4:0 u okviru 23. kola italijanske Serije A.

"Vučica" je zabeležila i treću uzastopnu pobedu pod vođstvom novog trenera Danijelea de Rosija, a večeras je prilično lako kapitulirao gost sa Sardinije.

Nije prošlo ni dva minuta od početka igre kada je domaćin poveo, posle kornera sa leve strane najbolje se u kaznenom prostoru snašao Lorenco Pelegrini koji je zatresao mrežu Skufea.

Paulo Dibala igra kao preporođen od dolaska De Rosija, a to je potvrdio i na Olimpiku gde je sa dva gola praktično rešio pitanje pobednika.

Argentinac je prvo u 23. minutu posle dodavanja Pelegrinija pogodio gol protivnika, da bi u 51. sa penala otklonio dilemu oko pitanja pobednika.

Konačan rezultat postavio je talentovani tinejdžer Dean Hojsen golom posle kornera u 59. minutu utakmice.

Roma je ovim trijumfom stigla do 38 osvojenih bodova i prenoći će na petoj poziciji u Seriji A, dok je Kaljari 18. sa 18 bodova.