sreda 12.05.2021.
23:56

Zapamtite njegovo ime!

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Ekipa Bolonje večeras je poražena na svom terenu od Đenove sa 2:0, ali taj poraz je brzo pao u drugi plan, jer će se ovaj meč mnogo duže pamtiti zbog odluke trenera Bolonje Siniše Mihajlovića da u finišu meča pruži priliku 15-godišnjem desnom beku Visdomu Amiju!

On je u 89. minutu ušao u igru umesto Japanca Tomijasua, na terenu je proveo oko pet minuta - dovoljno da večeras ne samo debituje u Seriji A, nego i da postane najmlađi fudbaler koji je zaigrao u ovom takmičenju.

Rođen je 11. avgusta 2005. godine, a u istoriji Serije A ostaće upisano da je debitovao sa 15 godina i 274 dana.

Vodi poreklo iz Togoa, ali je rođen u Italiji i ima italijansko državljanstvo. Ove sezone je nastupao za U17 ekipu Bolonje, gde je Siniša Mihajlović uočio njegov talenat i odlučio da ga priključi prvom timu.

Mihajlović je odavno poznat kao trener koji se ne plaši da ukaže šansu najtalentovanijim igračima iz omladinskog pogona, a najbolji primer je golman Milana Đanluiđi Donaruma, koji je za ''Rosonere'' debitvao kao 16-godišnjak, baš Mihajlovićevom odlukom, s obzirom da je srpski stručnjak tada vodio ekipu Milana.