Nula po nula Bundesliga, Arnold promašio penal, Šalke uzeo bod!

petak 10.02.2023.
22:26

Domaćinu poništena dva gola.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Šalke i Volfsburga remizirali su bez golova 0:0 u meču 20. kola nemačke Bundeslige odigranom u Gelzenkirhenu.

Tako je Šalke nastavio niz od tri uzastopne utakmice na kojima nije postigao, ali nije ni primio pogodak, nakon što je pre četiri kola deklasiran od Red Bul Lajpciga sa 6:1. Sa druge strane, "vukovi" su ovim bodom prekinuli seriju poraza koja je trajala tri utakmice.

Najveći priliku na utakmici propustio je veznjak Volfsburga Maksimilian Arnold u devetom minutu kada je promašio penal.

Uspeo je Šalke da postigne dva pogotka u nastavku. Prvi u u 50. minutu kada je pogodio Aleks Kral, drugi 25 minuta kasnije, tada je mrežu gostiju zatresao Mihael Fej, ali je u oba slučaja dosuđen ofsajd.

Šalke je i posle 20 odigranih utakmica ostao na poslednjem mestu na tabeli sa 12 bodova, dok je Volfsburg sedmi i ima 30 poena.