subota 02.04.2022.
20:55

Gosti se vraćaju kući bez šuta ka golu rivala.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Lila odigrali su na domaćem terenu bez golova protiv Bordoa (0:0) u poslednjem meču subotnjeg programa 30. kola francuske Lige 1, uprkos tome što je imao dvojica igrača više.

Tim sa severa Francuske tako nije opravdao ulogu favorita protiv poslednjeplasiranog tima u ligi, koji je od 35. minuta igrao sa igračem manje, ali je uspeo da izdrži i bodovno se izjednači sa Mecom, koji ima utakmicu manje.

U 87. minutu Bordo je finiš meča dočekao sa devetoricom, ali je vremena bilo nedovoljno za Lil da materijalizuje brojčanu prednosti i konačno dođe do gola.

Bordo se tako vraća kući bez upućenog šuta u okvir gola rivala, a najbolju priliku za pobedu Lil je imao u 51. minutu kada je Džonatan Bamba pogodio stativu.

Ovaj remi nije značajno promenio poziciju Boroda na tabeli, dok je Lil nastavio niz utakmica bez poraza, ali i zebnjom da li će naredne godine igrati u Evropi.