petak 19.11.2021.
23:15

Oba tima su stigla do sedmog remija.

EPA-EFE/Kai Foersterling

Fudbaleri Levantea i Atletik Bilbaa odigrali su nerešeno 0:0 u uvodnom meču 14. kola La Lige i tako postali timovi sa najviše remija u španskom šampionatu.

Iako je utakmica sadržajno bila sasvim dobra, loši vremenski uslovi za igru i izrazito natopljen teren uticali su na dešavanja na terenu.

Obema ekipama pobeda je bila potrebna nakon mnogo mečeva bez nje, a prvu priliku imao je gost iz Baskije pošto je već u petom minutu Martinez šutirao glavom pored gola.

Nekoliko minuta kasnije Frutos je na drugoj strani šutirao pored gola, a prvo veće uzbuđenje bilo je u 22. minutu kada je VAR pokazao da nema penala za goste.

Na nove prilike čekalo se sve do završne trećine drugog poluvremena, a najbolju priliku za Levante propustio je Frutos u 77. minutu čiji udarac volejom je zaustavio golman Atletika.

Samo tri minuta kasnije Vilijams je umalo doneo vođstvo gostima, ali je golman Levantea izvanredno reagovao.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa su oba tim stigla do sedmog remija u ligi.

Atletik je ovim remijem stigao do sedmog mesta, dok je Levante propsutio priliku da se približi bezbednoj zoni.