KAN - Obala Slonovače je preživela SVE i ludim golom Alea igraće finale!

sreda 07.02.2024.
22:56

Koliko sreće ima Obala Slonovače na ovom turniru.

Beta/AP Photo/Sunday Alamba

Fudbaleri Obale Slonovače igraće u finalu Kupa afričkih nacija pošto su pobedili DR Kongo 1:0.

Preživeo je domaćin ovog turnira sve i svašta, od smene selektora usred turnira, preko plasmana u nokaut fazu kao poslednja trećeplasirana ekipa, ali evo ih u finalu, gde ih čeka Nigerija.

U prvom delu meča nije bilo golova. Isprva je u 10. minutu poništen gol jer je Bakambu napravio faul.

Napadali su i jedni i drugi, ali je domaćin bio nešto agresivniji. U 43. minutu Kesi je pucao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta pogodila stativu.

Na pauzu se otišlo mirnih mreža.

Po povratku na teren, Bongonda je sam prošao po desnoj strani, ali je šut završio pored gola. Ovo je svkakao bila najbolja prilika za DR Kongo.

Konačno, prvi gol na meču videli smo u 64. minutu meča. Strelac je bio Ale, koji je primio pas u kaznenom prostoru i iz poluokreta posla loptu, koja je imala prilično čudnu putanju, u gol. Golman je bio nemoćan.

Ponovo je Ale bio u prilici, pucao je glavom posle centaršuta iz kornera, ali lopta je završila iznad prečke. Na drugoj strani Elija je pokušao sa ivice šesnaesterca da promeni rezultat, međutim njegov šut je završio kraj leve stative.

Veliko finale igra se u nedelju od 21 sat.