nedelja 10.03.2024.
22:45

Marsej u sve boljoj formi.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 25. kola francuske Lige 1, Marsej je na svom ''Velodromu'' savladao ekipu Nanta rezultatom 2:0.

Ovo je treća uzastopna pobeda Marseja u Ligi 1, kojom se izdvojio na sedmom mestu na tabeli sa 39 bodova, a Nant je ostao u zoni ispadanja, na šesnaestoj poziciji sa 25 bodova.

Junak večerašnjeg trijumfa Marseja bio je Pjer-Emerik Obamejang, strelac oba pogotka za domaći tim u ovom meču.

Gosti su odolevali samo do 17. minuta utakmice, kada je Obamejang doveo Marsej u vođstvo od 1:0.

Posle tog pogotka bilo je prilika na obe strane, mogli su gosti i do izjednačenja, ali sve dileme rešene su na isteku 79. minuta, kada je Obamejang duplirao prednost Marseja.

Kondogbija ima velike zasluge za ovaj gol, jer je sa desne strane poslau dugu, preciznu loptu za Obamejanga koji ju je prihvatio na levoj strani kaznenog prostora i iz dva pokušaja savladao golmana Lafona - 2:0.

Ovo je jedanaesti gol Obamejanga od početka sezone, a peta pobeda Marseja u pet utakmica pod vođstvom novog trenera Žan-Luja Gasea.