Obrt - Ništa od Jokana, ko će biti selektor Crne Gore?

Autor: Darko Mitrović
utorak 12.12.2023.
17:45
Izvor: Sportske.net, vijesti.me

Pre par dana je izgledalo kao gotova stvar, ali danas su stigle drugačije informacije.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Povezane vesti

Iako bi prvi čovek Fudbalskog saveza Crne Gore Dejan Savićević rado video Slavišu Jokanovića na klupi ''sokolova'', od toga najverovatnije neće biti ništa.

Podsetimo, tokom vikenda je podgorički ''Dan'' preneo svoja saznanja da je Jokanović blizu zvanične promocije, ali današnje ''Vijesti'' su objavile da popularni Jokan neće preuzeti nacionalni tim Crne Gore.

U njihovom tekstu se ističe da su ''iz više izvora dobili potvrdu da 55-godišnji trener ne samo da nije odbio ponudu iz Podgorice, već da ponude nije ni bilo, što je na neki način i logično''.

A logično je ako se imaju u vidu Jokanovićeve godišnje zarade u njegovim bivšim klubovima (npr. 2.5 miliona funti u katarskoj Al Garafi), a koje su za mogućnosti crnogorskog Saveza nedostižne, koliko god Dejan Savićević želeo Jokanovića u ulozi selektora.

Uz to, pomenuti izvor navodi i da Jokanović uopšte ne planira da u dogledno vreme preuzme neki nacionalni tim, pa ni selekciju Crne Gore.

Dakle, Dejo će morati da traži dalje, a ''Vijesti'' su prethodno prenele da su uz Jokanovića među kandidatima za novog selektora i Gordan Petrić, Miodrag ''Grof'' Božović, Željko Petrović, a možda i Mirko Vučinić koji je prethodnih par godina proveo u stručnom štabu doskorašnjeg selektora Miodraga Radulovića.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke