nedelja 23.01.2022.
22:51

Katalonci odigrali najgori meč od kako je Ćavi na klupi.

EPA-EFE/L. RICO

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Alavesa rezultatom 1:0 u 22. kolu La Lige.

Heroj veoma, veoma loše Barse bio je Frenki de Jong koji je u 87. minutu iskoristio asistenciju Ferana Toresa za pobedu Katalonaca.

Barsa je i večeras bila blago rečeno očajna. Ćavijev tim je u prvom poluvremenu imao jedan udarac u okvir gola i to preko Busketsa, nakon kornera.

U drugom poluvremenu Katalonci su nešto podigli ritam, ali su i dalje bili bezidejni i predaleko od gola. Najbliži golu bio je Luk de Jong koji se obrukao posle Pedrijevog centaršuta, sa pet metara je pogodio golmana.

Alaves je imao jednu veliku šansu posle kontre, Hoselu je glavom gađao sa pet metara, za malo pored stative.

Ćavi je nešto pokušao da promeni, ali teško da je bilo šta mogao bez povređenih Depaja i Fatija, precrtanog Dembelea i suspendovanog Gavija.

I onda, bukvalno ni iz čega, Feran Tores se ubacio iza odbrane Alavesa, vratio je povratnu do Frenkija de Jonga, koji je lako pogodio mrežu za 0:1

Barsa je uspela da sačuva prednost, u finišu je trener Alavesa Mendilibar zaradio crveni karton zbog prigovora, a onda je u poslednjim trenucima domaći tim imao još jednu šansu, ali je Ter-Štegen sačuvao goste.

Barsa je sada skočila na peto mesto sa 35 bodova, Atletiko ima 36, a Alaves je ostao u zoni ispadanja sa 17 bodova.