Odličan lik, svi ga vole
Mnogo je pohvala na račun Luke Jovića posle savršene utakmice u atinskom derbiju
Povezane vesti
Od kasno sinoć, pa s svitanjem, grčki sport govori o jednom čoveku - Luki Joviću. Srpski napadač je briljirao sa tri gola koja je pospremio u mrežu Bartolomeja Dragovskog za pobedu AEK-a 2:3 na "Apostolosu Nikolaidisu".
"Debeli momak sa slabošću prema ražnjićima koji ne može da pokrije stomak i zato mu je majica uvek ispasana. Debeli momak je imao odgovor svim svojim kritičarima i ostavio je svoj potpis širom otvoren u velikoj pobedi AEK-a sa tri gola na Leoforosu", glasile su reči autora Mihalisa Tigirisa unutar teksta "LiveSport.gr" gde se dotakao ranijih kritika o kilaži srpskog napadača.
Činjenica je da je njegova fizička sprema bila predmet brojnih diskusija, ali njegov talenat i neiskorišćen potencijal ostaju tu kao podsetnik da i dalje može da ostvari nešto što ranije nije.
Potpuni je junak AEK-a nakon derbija Atine. Bilo ga je posvuda, učestvovao je u igri sve vreme i zaslužio pohvale svog trenera Marka Nikolića
"Očekivali smo da će imati ovu lidersku ulogu. Videli smo te elemente danas. On je odličan lik, svi ga vole i može da odgovori ovoj ulozi. Nisu tu samo tri gola, već je bio sveprisutan. Trčao je, pritiskao, bio je u raznim fazama. Bila je to predstava dostojna lidera", rekao je Marko Nikolić i dodao:
"Ima u sebi to da daje golove u kontinuitetu. On je strelac. Timovi za koje je igrao to dokazuju. Postiže golove, samo treba da pronađe ritam i dostigne broj pogodaka koji svi očekujemo od njega jer on to može. Imam dobar osećaj u vezi s tim. Ako je zdrav i igra konstantno i na pravi način pronađe svoje mesto u ovom timu, očekujem da će postići mnogo golova ove sezone. I ne samo kao strelac, već on ima mnogo drugih fudbalskih vrlina".
Jović je ove sezone dao sedam golova na 18 mečeva za grčki tim.
0 Komentara