nedelja 17.10.2021.
16:52

Everton bled, Vest Hem siguran.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Vest Hema pobedili su u gostima ekipu Evertona rezultatom 1:0 (0:0) u osmom kolu Premijer lige.

Vest Hem je bio konkretniji tim, imao je posed i nešto više šansi, naspram prilično bledog izdanja Evertona kome i dalje nedostaju Ričarlison i Kalvert-Luin.

Nije bilo pravih šansi, osim što je Vest Hemu u 34. minutu poništen pogodak zbog ofsajda Tomasa Součeka, dok je u 40. Fornals imao dobru šansu za goste.

Vest Hem je nešto  bolju igru krunisao golom u 74. minutu kada je Boven izveo korner, a Ogbona bio najviši u skoku za 0:1.

Everton je do kraja pokušavao da dođe makar do boda, ali su domaći imali jalove napade bez ozbiljnijeg udarca ka Fabijanskom.

U finišu je Vest Hem mogao da reši sve dileme, ali je Pikford zaustavio solidan pokušaj Bovena.

Vest Hem se sa ova tri boda izjednačio sa Evertonom na šestom mestu na tabeli sa 14 osvojenih bodova.