Oglasio se golman Rome, Tadić pročitan na vreme

Autor: Aleksandar Golubović
petak 09.04.2021.
09:21

Znao je kako šutira.

Odbrana golmana Rome Pau Lopeza kapitenu Ajaksa Dušanu Tadić bila je prelomni momentat na strani "vučice" koja je u četvrtak uveče preokretom slavila u Amsterdamu 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Nakon što je zabeležio asistenciju Dejviju Klasenu u 39. minutu za vođstvo "kopljanika" od 1:0, Tadić je i sam imao priliku da u 53. minutu uveća prednost, ali je njegov penal osujetio Lopez.

Nakon meča čuvar mreže italijanskog tima otkrio je da je proučavao Tadićeve penala u pripremi susreta.

"Znao sam da Tadić često šutira po sredini gola. Analizirao sam penale zajedno sa Markom Savoranijem kad smo se pripremali za meč. Ostao sam na mestu i imao sreće da ga pročitam", rekao je golman Rome.

Rimski klub je tako za Italiju poneo vrlo solidan rezultat, pa će timu Ten Den Haga biti potrebno da postignu dva gola na "Olimpiku", a da ne prime jedan ukoliko žele prolaz u polufinale.