subota 24.04.2021.
22:52

Domaći imali dosta sreće.

EPA-EFE/Rui Vieira/NMC/Pool

Fudbaleri Šefilda prekinuli su seriju od pet uzastopnih prvenstvenih poraza pošto su na svom terenu savladali Brajton 1:0 u poslednjem meču subotnjeg programa 33. kola Premijer lige.

Strelac jedinog gola na meču bio je napadač poslednjeplasiranog tima na tabeli engleskog šampionata Dejvid Mekgoldrik golom u 19. minutu nakon što je iskoristio očajnu reakciju defanzivca gostiju.

Brajton je svega sedam minuta ranije zapretio preko Nila Mopea, ali je golman Šefilda sjajno intervenisao.

Isti fudbaler je u prvoj trećini nastavka meča pokušao, ali opet ga nije htela lopta u gol, za razliku od njegovog saigrača Jakuba Modera, čiji udarac je završio u mreži domaćih, ali je poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča još jedan pokušaj imao je Mope, ali promene rezultata nije bilo.

Ova pobeda neće mnogo značiti Šefildu koji je i dalje u kategoriji prežaljenih, dok bi Brajtonu mogla da posluži kao upozorenje pred ključne borba za opstanak.

Prvu narednu imaće naredne subote kada će dočekati Lids, dok će Šefild imati težak zadatak da dođe do podviga u gostima protiv Totenhema.