Remiji u Nantu i Tuluzu.

AJ Auxerre
AJ Auxerre

Fudbaleri Oksera savaldali su Rems sa 2:1 u meču osmog kola francuske Lige 1.

Okser ne blista od starta šampionata, daleko od toga, ali je ovaj tim upisao treći trijumf, a pre samo dva kola uspeli su da savladaju i jednog od lidera Lige šampona Brest sa 3:0, pa potvrđuju da sa vremena na vreme umeju da pozitivno iznenade.

Danas su trijumf Okseru doneli Sinali Diomande golom u 16. minutu i Hamed Žunior Traore strelac za domaćina u 52, pre toga j u 36.  minutu Žubal promašio penal za domaćina.

"Utešni" pogodak za goste postigao je Keito Nakamura u petom minutu sudijske nadoknade.

Na utakmicama Nant - Nica i Tuluz - Anže bilo je nerešeno - 1:1.

Nant je protiv Nice poveo golom Matisa Ablina u 67, da bi Ivan Žesan pet minuta kasnije doneo bod gostima.

Anže je prvi poveo u Tuluzu golom Ibrahime Niana u petom minutu, gosti su mogli da udvostruče prednost u 58, ali je Himad Abdeli promašio penal, što je iskoristio napadač domaćih Džošua King i pogotkom u 64. minutu doneo bod Tuluz.