subota 03.02.2024.
20:30

Kakva predstava.

Aston Villa FC

Fudbaleri Aston Vile savladali su Šefild junajted na "Bramal lejnu" sa 0:5 (0:4) u meču 23. kola Premijer lige.

Trebalo je ekipi Unaja Emerija da odgovore na poraz od Njukasla i nešto slabiju formu u poslednje vreme. I, isporučili su - protiv tima koji će, izvesno je, biti u Čempionšipu naredne sezone.

Napunili su mrežu Krisa Vajldera do vrha već u prvom poluvremenu. Redom su se upisivali Džejms Megin, Oli Votkins, Leon Bejli i Juri Tilemans čiji se pogodak zaista odvaja po atraktivnošću. Votkins je osim gola, upisao i asistenciju za Bejlija u 20. minutu.

Isto je uradio i u 47. kada je na volej namestio loptu Aleksu Morenu koji cepa mrežu Foderingema za ogromnih 0:5.

Delovalo je tada kao da Vila može da broji dokle god, ali do kraja meča golova više nije bilo, te se vraćaju na 4. mesto sa dva boda više od Totenhema.