18:30

Francuzi na kraju slavili sa 2:0

LOSC
LOSC

Fudbaleri Lila savladali su ekipu Olimpije iz Ljubljane na domaćem terenu rezultatom 2:0 u okviru prvog kola grupe A Lige konferencija.

Slovenci su ostavili veoma dobar utisak protiv favorizovanog rivala koji je u prvom poluvremenu propustio nekoliko izglednih prilika, uglavnom preko raspoloženog za igru Dejvida koji u završnici nije imao sreće.

Detalj koji je prelomio utakmicu dogodio se u 41. minutu kada je siudija Koj dosudio penal za "doge" koji je u svom kaznenom prostoru skrivio Dofo.

Siguran sa bele tačke bio je upravo Džonatan Dejvid dva minuta kasnije.

Krenula je Olimpija na sve ili ništa u nadi da će izbeći poraz, ali Jusuf Jaziči postavio je konačan rezultat u četvrtom minutu nadoknade vremena posle greške u odbrani Olimpije.

Bivši fudbaler Crvene zvezde i mladi reprezentativac Srbije Nemanja Motika odigrao je 69. minuta za "zmajčeke" kada ga je zamenio Nukić.

U istoj grupi, Slovan će u Bratislavi dočekati Klaksvik sutra od 21 sat.