sreda 05.04.2023.
22:10

Uzbudljivo u Grčkoj!

@olympiacosfc/Twitter

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su PAOK u velikom derbiju 29. runde grčkog šampionata sa 3:1.

U okviru plej-ofa tamošnjeg prvenstva, trka za titulu je potpuno otvorena i po završetku 30. kola. Centralni meč odigran je na stadionu "Karaiskakis" gde je Olimpijakos posle preokreta praktično isključio PAOK iz te konkurencije.

Poveli su crno-beli golom Brendona Tomasa u 22.minutu, ali u drugom poluvremenu je usledila potpuno suprotna slika. Sedrik Bakambu, Jorgos Masuras i Jusef El Arabi postigli su po gol za veliki preokret domaćina.

Ekipa AEK-a pobedila je Volos na gostovanju pogotkom Orbelina Pinede, a Panatinaikos našeg Ivana Jovanovića Aris golom koji je delo sjajnog Andraža Šporara.

AEK i Panatinaikos imaju po 66 bodova, tri manje ima Olimpijakos, dok je PAOK na 57.