Oni ne mogu drugačije - Liverpul posle ludačke penal serije u finalu Liga kupa!

utorak 26.01.2016.
23:30

Liverpul je prvi finalista Liga kupa nakon što je večeras na Enfildu posle penala eliminisao Stouk.

Beta/AP Photo/Jon Super

Liverpul nije uspeo da sačuva prednost od 0:1 iz prvog duela, a Stouk je to neutralisao golom iz ofsajda. Posle 90 i 120 minuta nije bilo promene, pa su odlučivali penali u kojima je blistao Minjole sa dve odbrane.

Jirgen Klop je očekivano izveo drugačiji sastav nego na prošlom meču u Premijer ligi, pošto su mesto u startnih 11 zauzeli Flanagan i Lalana umesto Klajna i Ajba.

Domaći nisu imali mnogo prilika u prvih 45 minuta, a u finišu prvog poluvremena, gosti su šokirali Liverpul. Arnautović je postigao pogodak na asistenciju Bojana Krkića, ali nakon očiglednog ofsajda.

Napadač Stouka bio je za pola metra iza odbrane Liverpula i nije mu bilo teško da iz neposredne blizine savlada Minjolea.

Liverpul Stouk

Jirgen Klop je u nastavku odlučio da krene ofanzivnije, Benteke je u 58. minutu zamenio Hendersona, ali ni to nije pomoglo domaćima.

Stouk je imao više od igre, Liverpul je imao samo jednu dobru priliku preko Firmina, ali posle 90 nesadržajnih minuta, otišlo se u produžetke.

Gosti su bili bolji rival i u dodatnih 30 minuta. Van Hinkel je pogodio stativu, potom je još jedan njegov dobar pokušaj zaustavio Minjole.

Na drugoj strani, priliku je imao Ajb, ali je šutirao preko gola, pa su pobednika odlučivali penali.

Penal serija:

Za Stouk je prvo pogodio Volter,  za Liverpul daje Lalana, u drugoj seriji Minjole čita Krauča, ali i Čan pogađa stativu.

U trećoj seriji Vilan je siguran za Stouk, a Benteke za domaće.

Afelaj je uz mnogo sreće pogodio, umalo da odbrani Minjole, a Firmino rutinski pogađa za 3:3. U petoj seriji Šaćiri bez greške, kao i Milner na drugoj strani.

U šestoj seriji, Van Hinkel siguran za Stouk, a Lukas Leiva za Liverpul. U sedmoj seriji, Minjole je odbranio Marku Munijesi, a odlučujući penal za Liverpul pogodio je Alen za veliku pobedu Liverpula.

U drugom polufinalu u sredu od 20:45 sastaju se Mančester siti i Everton, koji brani prednost od 2:1 sa svog Gudisona.

59 Komentara

Ginseng
Thursday, 28.01.2016
01:27

Ajde nije ni Juve nista bolji. Penal,crveni...

Mario Götze - Return
Wednesday, 27.01.2016
17:49

Ko ce drugi nego Alen :D

dz8
10:38

Loša igraa ali zaslužili smo prolaz još u prvoj utakmici.

17:43

liverpul je evertonova filijala, ako si na to mislio.

00:56

Bleda igra, bezidejna sa mnogo gresaka u dodavanju. Ali ipak prodjosmo dalje. Nadam se trofeju

Chella_ynwa
00:45

Dosta losa partija sa malo ( čitaj nula) stvorenih sansi, ali najvazniji je prolazak u finale.
Dosta sam vise ocekivao od Ajba u ovoj sezoni, ponekad deluje kao "muva bez glave".

Liverpulovac
00:41

Ma rutinski, samo ih pustili da se malo ponadaju.

Chella_ynwa
00:57
(anti)talentovan lik
14:46

Nisu raspolozeni nesto bili za odgovore i hejt :D

02:18

Znam, nismo se videli ma terenu, cekao sam da vidim komentare junajtedovaca, al su mi samo minuse stavili...

Скаузерлија
00:40

Ако смо плаћали цех због оних судијских грешака на старту сезоне, надам се да смо их, овом утакмицом, и отплатили. Лоша утакмица Ливерпула али није ни чудо кад 15 играча игра 5 утакмица у две недеље. Надам се Мерсисајд дербију из дубине душе, не зато што мислим да је Евертон лакши противник него зато што не волим да се вештачком клубу да чак и шанса да попуни витрине. YNWA!

BarsaSaMarsa10
00:40

Katastrofa...Liverpul je skup,blago receeno, neinteligentnih i tehnicki veoma losih igraca,koji ceo mec samo trce po terenu kao muve bez glave (jedino bih Firmina izuzeo iz ove grupe od svih 11 koji su poceli utakmicu)...Ljudi odigraju dobar presing, al dzabe kad ne mogu dva pasa da spoje,sudaraju se po terenu,sve u svemu za Klopa bi bilo najbolje da ne ide u Evropu sledece sezone,nego da dovede bar 4-5 igraca koji znaju da igraju i da sa njima proba da napravi neki rezultat u PL.Molim navijace Redsa da me ne napadnu odma' ,jer sam i ja veliki navijac ovog tima,tako da ovo sve pisem kao neko ko zeli Liverpulu sve najbolje.

Emre Can
00:47

Druze ekipa je puna povreda i izmoreni su do limita... nije ovo Primera, nisu imali pauze a pretanka klupa. Treba pojacanja ovoj ekipi ali isto tako ima i kvalitetnih pojedinaca koji ce biti bitni u Klopovoj ekipi

Red blood
23:55

Mislim da je decku ispravna svaka od reci do reci.nMeni je zaista muka gledati ove indijance.nChan,Lukas,Henderson..takvi trkaci trebaju svakom timu,ali samo jedan takav u veznom redu,a ne 3 ili 4.nAko cemo se nadati toliko cekanoj Premijer ligi..osim Kutinja i Firmina (ali da konacno dostigne konstantu) u veznom redu nema tu igraca koji bi vratili titulu.nNema pozicije na kojoj nam ne treba pojacanje.

fcb
03:47

Za pare koje primaju treba da budu izmoreni mnogo mnogo više od ovoga, kako ti reče limita

Даниел Агер
01:21

Ako nisi primetio Liverpul si od polovine decebra mogao da gledas svaka tri dana. Normalno je da igraju ocajno kad osim FA kupa ova postava igra skoro sve utakmice. Pa i Barselona da igra sa prvim timom ne bi izdrzala ovaj tempo.

01:11

Sve ja razumem,ali Can,Lukas,Milner pa i Henderson- to su igraci koji cine manje vise prvu postavu Liverpula,a ljudi ne mogu da prime loptu kako treba,da odigraju tacan pas,vizija 0,nisu to igraci koji mogu Liverpulu da vrate staru slavu...Pa Benteke ima bolju tehniku od njih,a oni treba da kreiraju igru...Nemoj pogresno da me shvatis znam ja da Liverpul ne moze da zameni sad sve igrace,al mora da se pocne sto pre, ako oce da budu kroz 2-3 sezone ekipa koja moze ravnopravno da se bori za titulu u PL.

Skrtelinho
00:39

Benteke Balotelli..

AxweII
00:38

Stouku svaka cast, dosta su napredovali od onog klasicnog Engleskog ragbi tima u vrlo kompaktnu i snaznu momcad koja se moze nositi sa mnogo vecim klubovima. Poveli jesu iz ofsajda al bili su mnogo bolji,prvenstveno u sredini terena od prve do 90 min i do ulaska Velskog Pirla koji je ironicno rjesio utakmicu. U svakom slucaju bitan je ulazak u finale i sansa za osvajanje trofeja ma kakve vaznosti..

Emre Can
00:41

Alen je opet majstorski delio pasove i razbijao presing Stouka u produzecima, veruj mi da bi se na leto radije otarasio mnogo, mnogo igraca pre njega...

00:38

U inat Favaliju, ovo je za njega katastrofalno.

mali mrav1
00:38

Protiv sitija u finalu.

AxweII
00:44

Po meni Siti nam je laksi protivnik. Everton ce biti jos tvrdji protivnik od Stouka jer ce im to biti sansa da napokon osvoje trofej.

mali mrav1
01:05

I siti ce trazit priliku da osvoji trofej, u LS ne mogu nista, u ligi mozda drugo mjesto i to je to.

Gorčilo
00:38

Ne mogu se setiti lošije partije Liverpula na Enfildu.

Skrtelinho
00:37

Pravda je zadovoljena...Samo cu to reci, jer sudiju ne vrijedi komentarisati, a iskreno i nasu igru.... :D

Savoa
00:37

Hahahagag toooo!!!

00:35

Liverpul nije zasluzio prolazak u finale.

00:42

Vidimo se u finalu pa da vidimo ko je sta zasuzio.

mali mrav1
01:07

Liverpul 50 puta bolji, trofejniji od sitija, nemoj se raspravljat sa ovim navijacima sitija.

00:42

Ako prodjete uopste

00:34

Džo Alen, spasilac Liverpula! Velški Pirlo u svom najboljem izdanju, kako samo deli pasove hahaha

Vernes Delic
00:34

Drago mi je za prolaz ali cemu ovolika drama bzvz se umaraju

Kralj Stiven
00:33

Pravi naslov kod nas ne moze bez kidanje zivaca. Stoperski tandem da se menja, Moreno da nauci defanzivu i Emre da podigne formu bas je u padu, mnogo deluje nervozno na terenu.Flanagan se oporavio nije bio los, Stouk dao gol iz cistog ofsajda.

CZYNWA
01:36

Emreu samo treba odmor, kao i vecini.

AxweII
18:33

Nema odmora, vec u subotu mec sa W.Hemom...

Torr
00:32

Raduju se kao da su uzeli Premier Ligu

AxweII
00:47

Vama je i ovo postala naucna fantastika. ;)

čombe
08:51

Nisu je uzeli 25 god, moraju biti srecni s ovim

Emre Can
00:32

Pa nije moglo drugacije kad su nas posteno pokrali, Arnautovic u ofsajdu preko metar, linijiski sudija treba da dobije neku suspenziju za onaj propust.... ali na stranu to, u finalu smo, ajmo KLOPOOO po prvi trofej!!!