subota 01.10.2022.
21:55

Šampion razočarao.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa razočarali su u osmom kolu holandske Eredivizije i odigrali samo 1:1 na svom terenu protiv autsajdera Go ahed Iglsa.

"Kopljanici" su tako propustili priliku da se vrate na lidersko mesto prvenstvene tabele, koje im je "preoteo" AZ Alkamar.

Sve je dobro izgledalo za domaćina nakon prvih 45 minuta igre. Poveo je Ajaks na isteku prvog dela pogotkom Devija Klasena na asistenciju našeg Dušana Tadića.

Ajaks je imao potpunu dominaciju i u nastavku utakmice, ali su domaći propustili nekoliko dobrih prilika da postignu drugi gol i tako "zaključaju" utakmicu.

I kao što to obično biva, kazna za promašaje je usledila u 78. minutu, tada je Go ahed Igls iskoristio svoju prvu priliku na meču i golom Islanđanina Viluma Tora Vilumsona stigao do velikog boda.