utorak 06.09.2022.
20:42

Počelo je iznenađenjem.

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Fudbaleri Dinamo Zagreba priredili su prvo veliko iznenađenje u Ligi šampiona, pošto su večeras na "Maksimiru" pobedili Čelsi rezultatom 1:0 (1:0).

Tomas Tuhel je izveo prilično snažan sastav, a debitovao je i Pjer-Emerik Obamejang. Uz njega, u napadu su još bili Sterling i Haverc, iza Maunt i Kovačić, po bokovima Džejms i Čilvel, a odbrana Aspilikueta, Kulibali i Fofana. Iznenađenje je da je Kepa branio, ali možda i nije toliko s obzirom da je Mendi u lošoj formi na startu sezone.

Čelsi je dominirao od početka, ali je Dinamo iz prve prave kontre poveo. Bruno Petković je bio bolji u duelu sa Kulibalijem i glavom spojio Oršića koji je kao brzi voz protutnjao pored Fofane, izašao na Kepu i bocnuo loptu za 1:0.

Čelsi je nastavio da drži loptu u nogama, ali i da jalovo napada, praktično bez pravih prilika do odlaska na odmor.

Tomas Tuhel je momentalno reagovao izmenama, uveo je Ziješa umesto veoma lošeg Aspilikuete, a ubrzo je i Broja zamenio Obamejanga.

Dinamo je ponovo bio bliži golu, u 56. minutu Ristovski je raspalio sa 30 metara, Kepa je zakačio loptu, koja je od prečke pala u polje, Čelsi je imao i sreće.

Čelsi je bio neprepoznatljivo loš, igrači kao da nisu znali šta treba da rade, a izmene nisu donele ništa novo. Ušli su i Kukurelja i Pulišić umesto Čilvela i Sterlinga, ali je Dinamo nastavio odlično da se brani.

Tek u poslednjih pet minuta Čelsi je uspeo da stvori ozbiljnije šanse, preko Fofane potom i Žoržinja, ali je Livaković bio fenomenalan na golu.

U drugom meču ove grupe večeras se sastaju RB Salzburg i Milan.

U drugom meču od 18.45,  Borusija Dortmund je opravdala ulogu favorita i pobedila Kopenhagen rezultatom 2:0.

"Milioneri" su sve rešili u prvom poluvremenu, u periodu od 35. do 42. minuta.

U 35. minutu Brant je asistirao za Rojsa koji je doneo prednost Dortmundu.

Sedam minuta kasnije, Rejna je bio asistent, a Gereiro strelac za 2:0.

Danci su imali samo jednu ozbiljnu šansu, u 47. minutu preko Leragera, ali Kopenhagen nije uspeo da dođe do pogotka.

U finišu utakmice Džud Belingem je posle nove lepe akcije postavio konačnih 3:0.

U drugom meču ove grupe, večeras se sastaju Sevilja i Mančester siti.