subota 14.01.2023.
20:22

Bez mnogo šansi za Majorku.

@osasuna_en/Twitter

Osasuna je na svom terenu savladala Majorku u Pamploni rezultatom 1:0 u okviru 17. kola španske La lige.

Domaći tim je bio mnogo konkurentniji u prvom poluvremenu. Imali su čak osam udaraca ka golu, od toga dva u okvir. S druge strane, Majorka je od tri pokušaja jedan uputila među stative. Ipak, nije bilo promena rezultata posle prvih 45 minuta.

Po povratku na teren, Oroz je primio loptu u kaznenom prostoru i poslao je uz desnu stativu za vodstvo Osasune.

Majorka je već u narednom napadu imala priliku za izjednačenje, ali je Mohamed pogodio stativu.

Garsija je bio u šansi u 81. minutu, ali nije bio dovoljno precizan, a lopta je završila desno od gola. Majorka je do kraja meča ostala bez gotovo svih šansi da se domogne makar boda večeras.

Posle ovog meča, Osasuna je na deobi šeste pozicije sa 27 bodova, dok je Majorka 10. i ima pet bodova manje.