Autor: Nemanja Veljković
ponedeljak 12.09.2022.
23:07

Babić i Brašanac starteri u svojim timovima.

U poslednjem meču 5. kola španske Primere fudbaleri Osasune savladali su večeras na gostovanju ekipu Almerije minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

U startnoj postavi Almerije našao se srpski defanzivac i bivši fudbaler Crvene Zvezde Srđan Babić, dok je Darko Brašanac bio deo veznog reda gostujućeg tima.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Ezekijel Avila u 28. minutu, posle asistencije Rubena Garsije. Gostujuća ekipa je u drugom minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu mogla da poveća prednost, ali je pogodak Garsije poništio VAR.

Almerija je u nastavku meča imala dve trećine vremena loptu u svom posedu, ali samo dva udarca u okvir gola nisu bila dovoljna za promenu rezultata, kao ni 9. minuta nadoknade.

Nakon ove pobede ekipa Osasune je zauzela 4. mesto na tabeli sa 12 osvojenih bodova. Ekipa iz Pamplone posle pet odigranih utakmica ima četiri trijumfa i samo jedan poraz. Almerija je ostala na 14. mestu sa 4 boda.