Osasuna slavila na teškom gostovanju u Vigu

20:24

Osasuna se ne šali ove sezone.

epa
epa

U meču 13. kola španske Primere fudbaleri Osasune savladali su u gostima ekipu Selte iz Viga rezultatom 2:1 (2:1).

Svi golovi postignuti su u prvih 45 minuta.

Osasuna je prva stigla do vođstva već u 8. minutu golom Avilje sa ivice šesnaesterca. Radost gostiju nije dugo trajala, pošto je u 19. minutu najbolji igrač Selte Aspas pogodio za izjednačenje.

U 28. minutu Avilja je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za novo vođstvo Osasune. Ovoga puta iskoristio je centaršut Sančeza i glavom savladao golmana Markesina.

Rezultat se do kraja meča nije menjao, te se Osasuna nakon ovog trijumfa popela na 5. mesto na tabeli sa 23 osvojena boda. Sa druge strane Selta je i dalje u velikom problemu. Tim iz Viga nalazi se jedno mesto iznad zone ispadanja sa 11 bodova.