subota 17.02.2024.
18:11

Odlična partija reprezentativca Hrvatske.

EPA-EFE/JESUS DIGES

Fudbaleri Osasune savladali su u Pamploni ekipu Kadiza rezultatom 2:0 u okviru 25. kola španske Primere.

Domaćin je do trijumfa stigao najviše zahvaljujući veoma raspoloženom reprezentativcu Hrvatske Anteu Budimiru koji je postigao oba gola za Osasunu.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, puleni Hagobea Arasatea poveli su u 63. minutu kada je Budimir odlično reagovao na centaršut Garsije s desne strane i matirao nemoćnog Ledesmu.

Krenuo je Kadiz na sve ili ništa, a to je ostavilo dovoljno prostora za Osasunu koja je potvrdila trijumf u prvom minutu nadoknade vremena kada je posle dodavanja Aresa Budimir postavio konačan rezultat.

Klub iz Pamplone zadržao je 11. poziciiju u Primeri sa 32 boda, dok je Kadiz 18. sa 17 bodova.