nedelja 07.05.2023.
19:57

Teško će "ljubičasti" do kontinentalnog fudbala naredne sezone.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Fudbaleri Napolija savladali su kod kuće ekipu Fiorentine rezultatom 1:0 u okviru 34. kola italijanske Serije A.

Izabranici Lućana Spaletija ostvarili su trijumf u rezultatski beznačajnoj utakmici nakon matematički osiguranog Skudeta, a čovek odluke bio je Viktor Osimen u 72. minutu.

Izašla je Fiorentina hrabro, sa trojicom reprezentativaca Srbije Nikolom Milenkovićem, Lukom Jovićem i Aleksom Terzićem od prvog minuta, bila i za nijansu bolja od rivala u prvom poluvremenu uz dve prilike Jovića.

Međutim, Napoli je mogao do vođstva početkom drugog poluvremena, posle prekršaja Amrabata dosuđen je penal, ali je udarac Osimena uspeo da odbrani Teraćano.

Priliku za popravni dobio je u 74. minutu nakon što je Gonzales srušio Kvaracheliju, ovoga puta Nigerijac nije pogrešio, te na kraju postavio i konačan rezultat.

Fiorentina je nakon ovog poraza ostala osma sa 46 bodova uz minimalne šanse da se dokopa nekog od evropskih takmičenja.