Osmi minut nadoknade i gol Liverpula za preokret! "Svrake" imale bod u šaci...

Daleko od forme koja im je potrebna, ali je Liverpul stigao do pobede.

EPA-EFE/PETER POWELL

Liverpul je danas bio srećniji tim od Njukasla.

Ipak, vidi se želja, ali i manjak kvaliteta u završnici, bez obzira na oko 70% poseda lopte i daleko veći broj pokušaja u odnosu na današnjeg rivala.

Malo je falilo i da Njukasl odnese čitav plen, da nema VAR tehnologije verovatno bi se to i desilo, ovako je završeno 2:1 u korist Liverpula.

Prvu ozbiljnu šansu na utakmici propustio je Luis Diaz, fudbaler Liverpula je imao situaciju 1 na 1, ali nije uspeo da je iskoristi u 35. minutu.

Samo par minuta kasnije, gol u mreži Liverpula, Almiron je išao po desnoj strani, lopta je nekako došla do Longstafa koji upošljava Isaka, a Šveđanin ne greši za 0:1.

U nastavku domaći stižu do izjednačenja, iako je gost imao šansu za 0:2, odnosno postignut gol Isaka koji je poništen.

Išla je akcija po desnoj strani, Mohamed Salah je dodao do Roberta Firmina koji je pogodio za 1:1 u 61. minutu

Liverpul bolji do kraja, na kraju u 8. minutu nadoknade Karvaljo donosi pobedu svom timu, pogodio je za 2:1, drugu pobedu njegovog tima u ovoj sezoni.