subota 05.10.2024.
16:03

Zanimljiv meč u Barseloni.

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Fudbaleri Espanjola savladali su na domaćem terenu ekipu Majorke rezultatom 2:1 u meču devetog kola španske Primere.

Susret je obilovao golovima, ali i velikom borbom što je kao posledicu imalo i čak petih žutih kartona igračima gostiju samo u drugom poluvremenu.

Katalonci su poveli u 18. minutu kada je Maraš Kumbula iskoristio odličan centaršut Hofrea i glavom matirao Greifa.

Mogao je i sam Hofre do gola sredinom prvog poluvremena, ali do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Raspoloženi Hofre nije odustajao, a to mu se i isplatilo već u drugom minutu drugog poluvremena kada je sa ivice kaznenog prostora odmerenim udarcem zatresao mrežu protivnika.

Morala je Majorka da krene na sve ili ništa što je donelo rizik zbog agresivne igre, no ostrvljani su uspeli da prepolove prednost Espanjola u 68. minutu kada je pogodio rezervista Kajl Larin.

Više od toga, pak, Majorka nije mogla ništa, pa je Espanjol sačuvao prednost i ostvario svoju treću pobedu od početka sezone.