Otvaranje koje obećava, goleada na startu Čempionšipa

petak 06.08.2021.
22:42

Sjajna utakmica.

@wba/Twitter

Fudbaleri Bornmuta i Vest Bromvič Albiona odigrali su nerešeno, 2:2 (1:1), na otvaranju sezone u Čempionšipu.

Nema sumnje da će ove dve ekipe želeti borbu za plasman (povratak) u Premijer ligu i to su pokazali u međusobnom duelu.

Četiri gola, otvorena igra, otvaranje koje obećava novu uzbudljivu sezonu u najjačoj drugoj ligi sveta. Markondes je otvorio kampanju golova posle 13 minuta igre, a Dara O'Šej i tako u finišu prvog dela igre doneo poravnanje VBA.

Ponovo je Bornmut dospeo do prednosti i to preko Filipa Bilinga. Pratio je dešavanja pred golom rivala i natrčao na odbijenu loptu za slavlje na "Vitalitiju". Sve je začinioKalum Robinson u 67. minutu i od tada je Vest Bromvič krenuo da pritiska domaćina svim silama. Međutim, rival je odoleo i bod je ostao u Dorestu.

Sutra nas očekuje još devet utakmica, a startuju i srpski stručnjaci Veljko Paunović, čiji Reding gostuje Stouku, te Slaviša Jokanović na klupi Šefild junajteda kome na noge dolazi Birmingem.