19:42

Pobeda Verdera na teškom gostovanju.

Uwe Anspach/dpa via AP

Ekipa Verdera iz Bremena se gostila u Majncu.

Danas su gosti dokazali da se na njih mora ozbiljno računati ove sezone, a Majnc će nastaviti tamo gde je stao prošle. Na kraju 1:2.

Već na samom startu utakmice kazneni udarac za Verder posle faula u kaznenom prostoru, a siguran izvođač bio je Dukš u 8. minutu

Nakon toga, solidna igra i jednih i drugih uz par šansi, da bi Majnc konačno stigao do izjednačenja iz jedinog udarca u okvir gola. Učinio je to Jae-Sung Li, on je iskoristio slabu reakciju golmana Verdera koji je ispustio loptu njemu pravo na noge.

Samo 15 minuta po ulasku u drugo poluvreme crveni karton za poslednjeg igrača odbrane Verdera, Fridla, ali kada se mislilo da će domaći napasti i dobiti ovu utakmicu, desilo se suprotno.

Ispala je jedna kontra Verdera, Šmid je dodao do Kona koji pogađa za konačnih 1:2 u 69. minutu.

Posle ovog duela, Verder ima 5 osvojenih bodova, Majnc ostaje na samo dva.